İddia: TFF başkanlığı için Bilal Erdoğan’ın arkadaşının ismi geçiyor

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye yönelik eleştiriler gündemden düşmezken kulislerde başkan adayı olarak Bilal Erdoğan‘ın yakın arkadaşı olduğu belirtilen TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt’ün isminin geçmeye başladığı öne sürüldü.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye eleştiriler ve başkanlığı bırakacağı iddiaları artarken gündeme yeni bir isim geldi. Bilal Erdoğan’ın yakın arkadaşı olduğu öne sürülen Eröğüt’ün başkanlığa en yakın isin olduğu aktarıldı. 

Suudi Arabistan’daki Süper Kupa maçı öncesi yaşananlar, yayın ihalesi, hakemler hakkındaki şikâyetler gibi birçok konuda eleştirilen TFF’de başkan Büyükekşi’nin ayrılacağı iddiaları güçlenerek artmıştı. Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Süper Kupa maçı günü yaşanan olaylardan sonra Büyükekşi’nin istifasını istediği de iddia edilmişti.

Bilal Erdoğan ile yakın dost 

Mustafa Eröğüt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden arkadaş.

Mustafa Eröğüt’ün annesi Mukaddes Eröğüt lisenin tarihçesinde önemli bir yere sahip. Okulun web sitesindeki tarihçe bölümünde Mukaddes Eröğüt’ün adının da geçtiği bölüm şöyle:

“Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde verilen eğitimin kalitesi, çocuklarını söz sahibi bireyler olarak yetiştirmek isteyen velilerin dikkatini çekti. Bu dönemde Okul Müdürü Mustafa Gözübüyükoğlu’nun fedakâr ve azimli çalışmaları neticesinde bir araya gelen birçok değerli veli, okulun daha etkin bir hale gelebilmesi için adeta seneler süren geceli gündüzlü bir çalışmanın mimarı olmuştur. Okul Koruma Derneği Başkanlığı’nı değerli sanayici Abdullah Sarımermer’in, Okul Aile Birliği Başkanlığı’nı Prof. Dr. Cevdet Küçük’ün üstlendiği bu dönemde, Mukaddes Eröğüt, Methiye Sarımermer, Saba Şanlı, Ruhsar Turalı, Prof. Dr. Mehmet İpşirli, Hakkı Şanlı, Feyzullah Kıyıklık, Fevzi Şensoy, Mehmet Çakır gibi velilerin maddî manevî katkılarıyla Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, kısa zamanda her türlü çağdaş eğitim imkânının öğrencilerin hizmetine sunulduğu bir eğitim yuvası haline geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x